تولید آهک هیدراته

تولید آهک هیدراته

تولید آهک هیدراته در کارخانه آهک با استفاده از تجهیزات مختلفی انجام می شود. برای تولید آهک هیدراته ابتدا باید سنگ آهک را از معدن استخراج نموده و آن را برای فراوری به کارخانه آهک ارسال نمود. هر چه کیفیت سنگ آهک بهتر باشد و غلظت کلسیم آن بیشتر باشد ، آهک هیدراته با کیفیت بالاتری تولید خواهد شد.

تولید آهک هیدراته

پس ارسال سنگ آهک به کارخانه ، سنگ توسط آسیاب های چکشی و یا فک های سنگ شکن بسیار قدرتمند ، کوبیده شده و اندازه های کوچک تبدیل می شود تا برای مرحله بعدی یعنی مرحله پخت آماده شود. چنانچه سنگ آهک کوبیده نشود و در ابعاد بزرگ به مرحله پخت ارسال گردد ، علاوه بر اینکه به اجزاء کوره صدمه خواهد زد ، همچنین بخش های مرکزی آن به خوبی پخته نمی شود.

مرحله سوم از تولید آهک هیدراته ، پخت سنگ های خرد شده است. در این مرحله خرده سنگ های آهک به درون کوره آهکپزی فرستاده می شود و تحت حرارت تولید شده بسیار زیادی عمل پخت بر روی آن صورت می گیرد. دلیل انجام مرحله پخت در تولید آهک هیدراته این است که ناخالصی های سنگ مانند گاز کربنیک ، آهن ، فلدسپات ، منیزیم و ... از آن جدا شده و آهک خالص به دست آید. مرحله پخت ممکن است بین چند ساعت تا چند روز به طول بیانجامد.

آخرین مرحله در تولید آهک هیدراته ، فراینده آب زنی یا هیدراتاسیون است. این مرحله به طرق مختلفی در کارخانجات کشور انجام می شود. اکثر تولید کنندگان آهک هیدراته مستقیما بر روی آهک پخته شده آب می پاشند. این کار موجب تولید آهک هیدراته بی کیفیت خواهد شد زیرا در هوای آزاد انجام شده و ناخالصی های زیادی از جمله گاز دی اکسید کربن را جذب می نماید. اما روش اصولی برای انجام این مرحله از تولید آهک هیدراته ، استفاده از دستگاه هیدراتاسیون است که با استفاده از بخار آب جوش و در یک محیط بسته آهک پخته شده را شکفته می کند. آهک هیدراته تولید شده از این طریق دارای کیفیت ممتاز است.

 

تولید آهک هیدراته

تولید آهک هیدراته در کارخانه تولید آهک نیکان پیشتاز با استفاده از تجهیزات پیشرفته و مدرن و تحت نظر پرسنل حرفه ای انجام می شود. برای خرید آهک هیدراته ممتاز با خلوص بالا و دانه بندی مناسب با ما تماس حاصل نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :