آهک زنده

//آهک زنده

آهک زنده

آهک زنده
4.5 (90%) 2 votes

آهک زنده

گروه صنعتی نیکان پیشتاز به دلیل در اختیار داشتن کارخانه بسیار مجهز نظیر کوره آهک‌پزی و خط تولید مدرن ، قادر به تولید آهک زنده کلوخه و میکرونیزه با کیفیت بسیار مرغوب به صورت بسته بندی شده و فله ای می باشد.

آهک زنده

آهک زنده چیست

اهک زنده ماده ای فراوری شده بر اثر پخت سنگ آهک می باشد که فرمول ساختاری آن به صورت اکسید کلسیم است. دلیل نام گذاری این است که آهک پخته در اثر ترکیب با آب ، شروع به جذب هیدروکسید نموده و در نتیجه واکنش گرما زایی پدید می آورد بنابراین این آهک را زنده یا کلسینه می نامند. این نوع آهک دارای حالت کلوخه ای می باشد ولی امکان کوبش آن به صورت دانه بندی شده نیز وجود دارد.

 

فروش آهک زنده

فروش آهک پخته یا زنده عموما به صورت کلوخه ای انجام می شود و از آن برای شفته کاری و امور مختلفی استفاده می شود. بنابراین نیازی به بسته بندی ندارد و در نتیجه هزینه های تولید و حمل آن پایین تر از آهک هیدراته می باشد. قیمت آهک زنده با توجه به کیفیت و نوع دانه بندی مشخص می گردد.

 

کاربرد های آهک زنده

از آهک پخته یا زنده به دلیل خواص ضدعفونی کنندگی آن برای میکروب کشی در گاوداری ها و مرغداری ها استفاده می شود. همچنین به میزان میلیون ها تن از آن برای تولید سیمان به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مهم مصرف می شود. دیگر مصرف آن برای تولید آهک هیدراته می باشد. کاربرد های جانبی اهک زنده در تولید گرما ، نور و .. نیز وجود دارد.

 

کارخانه آهک زنده نیکان پیشتاز

کارخانه آهک نیکان پیشتاز امکان تولید انواع آهک برای مصارف مختلف و مصرف کنندگان گرامی را برای استفاده در مصارف داخلی و همچنین امور صادراتی و بازرگانی دارد.

۱۳۹۸-۵-۱ ۱۲:۰۴:۴۱ +۰۰:۰۰