آهک پخته

//آهک پخته

آهک پخته

آهک پخته
5 (100%) 1 vote

آهک پخته

چنانچه قصد آشنایی با انواع آهک را دارید با ما همراه شوید. گروه تولیدی نیکان پیشتاز به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین تولید کنندگان آهک پخته سایر انواع آهک در میان مصرف کنندگان و کارخانجات تولیدی و خدماتی شناخته می‌شود.

 

آهک پخته چیست؟

اسامی: آهک زنده – آهک کلسینه – آهک آب نخورده – آهک ضد عفونی

فرمول شیمیایی: اکسید کلسیم CaO

کاربردها و مصارف آهک پخته: ضدعفونی مرغداری‌ها و دامداری‌ها – تصفیه آب و فاضلاب – تولید سیمان و مصالح ساختمانی – تولید آهک هیدراته – به عنوانفیلر در صنایع مختلف – صنایع ذوب فلزات

مشخصات فیزیکی: رنگ سفید و حالت کلوخه‌ای 

مشخصات شیمیایی: در صورت ترکیب با آب از خود واکنشی همراه با آزاد سازی حرارت و حباب نشان می‌دهد.

برای تولید آهک پخته، سنگ آهک (کربنات کلسیم) را پس از خردایش در دستگاه‌های سنگ شکن، در کوره آهکپزی و تحت دمای 1000 تا 2500 درجه سانتی گراد مورد عمل پخت قرار می‌دهند تا ناخالصی‌های موجود نظیر کربنات از آن خارج شده و اکسید کلسیم با خلوص بالا به دست بیاید. پس از آن هممی‌توان آهک زنده را از کوره خارج نموده و مورد استفادهقرار داد و هم می‌توان آن را برای شکفته سازی به دستگاه هیدراسیون منتقل نمود. چنانچه قصد آشنایی با انواع آهک را دارید با ما همراه شوید. گروه تولیدی نیکان پیشتاز به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترینتولید کنندگان آهک پخته سایر انواع آهک در میان مصرف کنندگان و کارخانجات تولیدی و خدماتی شناخته می‌شود.

۱۳۹۸-۵-۱ ۱۲:۵۰:۳۱ +۰۰:۰۰